Nový Peugeot 2008

Odvážné a hbité SUV s novým designem

Peugeot 2008 je již více než tři roky nejprodávanějším SUV segmentu B na evropském trhu. Nyní udělal další krok vpřed z hlediska designu, technologií a elektrifikace.

Nový Peugeot 2008 se rozvíjí z hlediska všech základních hodnot značky:

 • Allure: díky elegantnímu charakteru a typickému designu SUV, 
 • Emotion: díky jedinečnému místu řidiče i-Cockpit® 3D s centrálním desetipalcovým HD displejem a jedinečnému pocitu z jízdy, 
 • Excellence díky účinnosti nového elektromotoru s dojezdem až 406 km a novým palubním technologiím.

Peugeot 2008, který byl uveden na trh koncem roku 2019, a vyrobilo se ho již téměř 700 000 kusů, se vždy umisťoval na stupních vítězů, pokud jde o prodeje SUV segmentu B v Evropě.  V roce 2021 dokonce obsadil první místo.

Na úspěchu tohoto modelu se podílí také elektrická verze e-2008, která byla od roku 2019 s více než 75 000 vyrobenými kusy průkopníkem elektromobility ve svém segmentu. V roce 2022 činil její podíl na prodejích modelu 17,4 %, což znamenalo umístění na stupních vítězů mezi prodeji elektrických SUV segmentu B v Evropě. 

Matthias Hossann, šéfdesignér značky Peugeot: „Peugeot s novým modelem 2008 nadále posiluje svou technologickou identitu a dravý charakter. Jedním z klíčových prvků práce designérů je koncepce přední části vozu, jejímž zásadním rysem je podpis ve tvaru tří drápů. Zvýrazňuje se tak propracovaný osobitý styl, díky němuž je toto SUV tak úspěšné na všech trzích, i posun nového Peugeotu 2008 do kategorie luxusních vozů.“

Zákazníky vozu Peugeot 2008 přitahuje především jeho výrazný design, který je obecně popisován jako elegantní, originální a robustní. Oceňovány jsou také jeho všestrannost a hbitost, díky nimž je model 2008 vhodný zejména pro aktivní rodiny.

Nový Peugeot 2008 se vyrábí ve španělském městě Vigo. Do prodeje se na evropském trhu dostane v létě 2023 a jeho nabídka bude zahrnovat tři úrovně výbavy – Active, Allure, GT – a čtyři motorizace, včetně nového 100% elektrického motoru o výkonu 115 kW/156 k s dojezdem až 406 km1. V roce 2024 bude nabídka rozšířena o zcela nový hybridní motor.

Allure: výrazný design SUV pro ještě silnější osobnost

 • Nový světelný podpis Peugeot vpředu

Peugeot 2008 je po vozech 508 fastback a 508 SW dalším modelem, který používá nový světelný podpis Peugeot. Tvoří jej tři svislé světelné drápy, které jsou u nového Peugeotu 2008 zabudovány do leskle černých lišt na nárazníku. Společně podtrhují silnou osobnost modelu 2008 a charakteristický design SUV. Tento nový světelný podpis je použitý u všech verzí. U nejvyšší úrovně výbavy GT se nápadný efekt tří drápů poprvé objevuje i u full LED světlometů využívajících tři světelné moduly. Tím se úroveň GT odlišuje od ostatních a její přední část získává exkluzivní podpis. 

 • V zadní části se objevuje nová podoba světelného podpisu

Nová zadní LED světla modelu 2008 nabízejí nyní podobu symbolických tří drápů, podle nichž lze vozy Peugeot zezadu jednoznačně rozpoznat. Drápy jsou tvořeny třemi tenkými dvojitými horizontálními lamelami umístěnými nad sebou, které opticky vůz rozšiřují. Zpětná a směrová světla jsou rovněž opatřena LED technologií.  

 • Přepracovaná přední část

Nový model 2008 dostal přední část, na níž je umístěno aktuální logo značky Peugeot. Přední část oproti předchozí podobě vozu působí širší. Její specifický boční vzor navazuje na světlomety a zdůrazňuje tak vertikalitu a současně evokuje sílu vozu. U verze Active zdobí přední část leskle černý horizontální motiv. U verzí Allure a GT je přední část opatřena svislým vzorem v barvě karoserie, který doplňují decentní tmavé výplně. Barva vzoru v odstínu karoserie také umožnila lepší začlenění mřížky chladiče do nárazníku. 

 • Zcela nové odstíny

Jako uváděcí barva pro zahájení prodeje vozu byla zvolena moderní šedá Selenium. Další novou barvou v nabídce je bílá Okenite, která modrošedými odlesky podtrhuje sofistikovanost vozu. Verze GT se standardně dodává s černou střechou. Všechny nové vozy mají černá zpětná zrcátka bez ohledu na zvolenou barvu karoserie. 

Nový model 2008 je k dispozici v šesti odstínech karoserie: šedá Selenium, šedá Artense, bílá Okenite, černá Perla Nera, červená Elixir a modrá Vertigo.

 • Inovativní design kol

Nový Peugeot 2008 je opatřen koly z lehkých slitin s výrazným designem, které se poprvé objevily u vozu Peugeot 408. K dispozici je několik typů ve velikosti 16 palců „Noma“ (verze Active), 17 palců „Karakoy“ (Allure a GT) nebo 18 palců „Evissa“ (za příplatek u GT). Všechna kola z lehkých slitin mají čtyřpaprskový střed s vyraženým znakem Peugeot, který elegantně skrývá matice. 

 • Modernizované znaky Peugeot 

Přední, boční a zadní znaky vozu 2008 mají novou typografii a jsou nově v odstínu Basalt Grey. Model e-2008 je opatřen dvoubarevným modrobílým odznakem „e“. Vzadu se podpis Peugeot táhne přes celou šířku lišty víka zavazadlového prostoru.

 • Nové elegantní látky

Všechny verze nového modelu 2008 získaly nové čalounění sedadel, které model rovněž posouvají do vyšší kategorie produktů. U verze GT je nyní za příplatek v nabídce Alcantara. 

EMOTION: jedinečný Peugeot i-Cockpit® a ještě více potěšení z jízdy

Peugeot i-Cockpit®, klíčový prvek kabiny, je jednou ze silných stránek modelů značky. Za posledních deset let se ho prodalo více než deset milionů. U nového Peugeotu 2008 byl i-Cockpit® vylepšen a modernizován, aby se optimalizovala jeho ergonomie a zvýšilo potěšení z jízdy.

 • Nový design digitálního přístrojového panelu 

Přístrojový panel nového modelu 2008, který je umístěn v ideálně poloze ve výšce očí těsně nad volantem, je u verzí Allure a GT digitální. Jeho desetipalcový displej má nový design a u GT nabízí i 3D zobrazení. Barvu displeje, či prioritu a uspořádání informací lze plně přizpůsobit preferencím řidiče. Peugeot 2008 ve verzi Active si zachovává analogový přístrojový štít.

 • Desetipalcový centrální dotykový displej pro všechny nové 2008

Všechny verze 2008 jsou nyní standardně vybaveny destipalcovým centrálním dotykovým displejem (dříve 7 palců u prvních dvou výbavových stupňů). Umožňuje ovládat funkce rádia a telefonu (verze Active) nebo nejnovější generaci systémů infotainmentu Peugeot i-Connect® a Peugeot i-Connect® Advanced. U verzí Allure a GT je centrální displej vybaven technologií HD. Pod centrálním displejem jsou klávesy „toggles switches“, které umožňují rychlý přístup k nejdůležitějším funkcím.

 • Kompaktní volant v centru dění

Kompaktní volant, který je charakteristickým prvkem systému Peugeot i-Cockpit®, zvyšuje díky jedinečné hbitosti a přesnosti pohybu požitek z jízdy. Volant má ve svém středu aktuální logo a případně ve spodní části i znak GT. Na volantu jsou umístěny ovládací prvky multimediálního systému (audio zdroje, telefon) a také ovládání hlasitosti a hlasové ovládání.

 • Propracované ambientní osvětlení u verze GT

Interiér nového modelu 2008 GT nabízí ambientní osvětlení, které lze přizpůsobit. Na výběr je osm různých odstínů, z nichž některé jsou nové. Jsou nyní sladěny s odstíny centrálního dotykového displeje a zohledňují zvolený jízdní režim. 

 • Nové ovládání manuální převodovky

Nový Peugeot 2008 se šestistupňovou manuální převodovkou má novou, více ergonomickou hlavici řadicí páky. Automatická převodovka si zachovává nový elegantní, praktický a nenápadný volič představený na jaře 2022. 

 • Grip Control

Nový Peugeot 2008 je pro lepší trakci vybaven systémem Grip Control, který umožňuje přístup ke třem jízdním režimům: písek, bláto a sníh. V některých zemích je tato nabídka Grip Control kombinována s celoročními pneumatikami 3PMSF. 

EXCELLENCE: nový standard z hlediska elektrifikace a konektivity

Nový Peugeot 2008 patří mezi nejmodernější vozy svého segmentu, což dává najevo zejména svými účinnými elektrifikovanými motory a nejnovější generací konektivity

peugeot-2008-predek

peugeot-2008-predek

peugeot-2008-zadek

Potřebujete poradit?

Neváhejte se nám ozvat. Ve VETO CZ jsme připravení Vám s čímkoliv pomoci.