Vše, co byste měli vědět o klimatizaci svého vozu a báli jste se zeptat

Hlavní funkcí klimatizace je zajistit pohodlí v kabině a tím i co největší bezpečnost jízdy. Při zavřených oknech klimatizační systém eliminuje hluky a zápachy ze silnice a přitom zaručuje ideální teplotu a zdravý vzduch, protože snižuje jeho vlhkost a odmlžuje okna, čímž zajišťuje dokonalý výhled. Tento komfortní prvek je užitečný v každém roční období. V létě slouží k ochlazování teplého vzduchu přiváděného do vozidla. V přechodném období vysušuje vzduch a odmlžuje čelní sklo. 

Údržba

Uveďte systém klimatizace vzduchu do činnosti nejméně jednou za měsíc na dobu pěti až deseti minut. 

Aby mohla klimatizace plnit svůj úkol a aby si zachovala požadované výkonové parametry, vyžaduje pravidelnou údržbu s každoroční výměnou kabinového filtru včetně dezinfekce vnitřního okruhu klimatizace. 

Při každodenním používání klimatizačního systému, nechte každoročně zkontrolovat také náplň chladiva v okruhu našimi pracovníky, kteří zjistí případný únik. Náš servis disponuje jak plničkou na „staré“ chladivo R1234A, tak plničkou na „nové“ chladivo R1234YF. 

Pozor, při používání klimatizace v horkých letních dnech se tvoří kondenzace, která způsobuje, že ze stojícího vozidla odkapává voda, což je takto naprosto v pořádku. 

Potřebujete poradit?

Neváhejte se nám ozvat. Ve VETO CZ jsme připravení Vám s čímkoliv pomoci.