Vše, co byste měli vědět o tlumičích a báli jste se zeptat

Tlumiče svou činností zasahují do čtyř různých oblastí. Špatný stav tlumičů prodlužuje brzdnou dráhu a to tím více, čím horší je vozovka. Jízdní stabilitu ovlivňují tlumiče, které jsou ve špatném stavu měkkou reakcí a při jízdě na nerovnostech dochází k nárazům na dorazy pérování.

Tlumiče mají vliv i na opotřebení pneumatik a při trvale nadměrném zatížení pneumatiky se zmenšuje její přilnavost a zvyšuje se opotřebení. Všechny tyto aspekty mají vliv na pohodlí jízdy. Na rozdíl od jiných mechanických skupin dílů je opotřebení tlumičů záludné a je velmi obtížně zjistitelné, protože se řidič přizpůsobuje postupnému snižování tlumícího účinku svého vozidla. Průměrný tlumič po ujetí 20 000 km byl v pohybu nejméně 10 milionů krát. Proto je důležité nahradit starý tlumič pouze tlumičem originálním, pro zajištění pohodlí, aktivní bezpečnosti a dobrých jízdních vlastností. 

Oprava a výměna tlumičů jsou záležitostí pro profesionály, naši technici znají perfektně tlumící systém vašeho vozu, vždy pracují s originálními díly Peugeot a posoudí vhodný okamžik pro provedené opravy. Můžete se na nás s důvěrou obrátit. 

Potřebujete poradit?

Neváhejte se nám ozvat. Ve VETO CZ jsme připravení Vám s čímkoliv pomoci.