projekt-horska-draha

VETO CZ podporuje projekt Horská dráha

Společnost VETO CZ se zapojila do projektu Jonáše Motyčky, aby pomohla rozšířit povědomí o hraniční poruše osobnosti (HPO). Dokument Horská destigmatizuje toto dušením onemocnění a přináší příběhy lidí, kteří poruchou trpí. Dokument se nyní promítá ve vybraných českých kinech. 

Osobní příběhy a duševní zdraví na prvním místě

V dnešním světě, kde se stále častěji hovoří o duševním zdraví, je klíčové nejen zvyšovat povědomí o těchto tématech, ale také podporovat lidi, kteří se s nimi potýkají. Jedním z projektů, který se věnuje problematice hraniční poruchy osobnosti a duševního zdraví obecně, je film Horská dráha režiséra Jonáše Motyčky. Tento výjimečný dokument se zaměřuje na osobní příběhy a výzvy, které přináší život pro lidi s hraniční poruchou osobnosti (HPO).

HPO je komplexní psychická porucha, která může zahrnovat časté změny nálad, bolestivé pocity a strach z opuštění. Tito lidé čelí vnitřním konfliktům, ale také obtížnostem v partnerských vztazích a udržení stabilního zaměstnání. Jonáš Motyčka se rozhodl, že chce touto problematikou osvětlit veřejnost a pomoci lidem s HPO najít podporu a pochopení.

VETO CZ je generální partnerem

Naše společnost se stala generálním partnerem projektu Horská dráha. V rámci této spolupráce VETO CZ zapůjčilo vozidlo Peugeot 408 pro účely objíždění filmových představení v kinech po celé České republice. 

Jonáš Motyčka s filmem Horská dráha nekončí pouze u promítání ve filmových sálech. Naopak, tento projekt se stává platformou pro důležité diskuse o duševním zdraví. Režisér pořádá online setkání s názvem „Řekni si o pomoc“ a besedy na téma HPO. Navíc aktivně pomáhá mladým lidem, kteří vyrůstají v dětských domech nebo diagnostických ústavech, s jejich startem do dospělého života.

Jedním z dlouhodobých snů Jonáše Motyčky je vybudovat gastropodnik nebo kavárnu, kde by lidé s HPO našli bezpečné útočiště a pracovní zařazení. Cílem filmu Horská dráha je projet celou republiku, dostat se do škol a přispět tak k destigmatizaci duševních onemocnění a zvýšení povědomí o těchto tématech.

co-je-to-hpo

Horská dráha je jak poutavým dokumentem, tak také důležitým krokem směrem k většímu porozumění a podpoře pro lidi s HPO. VETO CZ se zapůjčením vozidla Peugeot 408 chce podpořit poselství projektu a pomáhá šířit povědomí o této problematice

Tour:

Kadaň | 20.11.2023

Hradec Králové | 27.11.2023

Opava | 1.12.2023

Brno | 21.1.2024

Liberec | 15.1.2024

Uherské Hradiště | 6.2.2024

Přečtěte si více o projektu:

https://ct24.ceskatelevize.cz/kultura/3615642-rakovina-duse-v-cernobilem-svete-hranicni-porucha-osobnosti-se-dotyka-cim-dal-vice

https://www.prahain.cz/kultura/autor-vyjimecneho-dokumentu-ukazuje-jak-se-zije-s-hranicni-poruchou-osobnosti-15209.html

https://www.drbna.cz/domaci/10664-hranicni-porucha-osobnosti-zustava-ve-spolecnosti-tabu-svym-filmem-to-chci-zmenit-rika-reziser-se-stejnou-diagnozou.html 

Potřebujete poradit?

Neváhejte se nám ozvat. Ve VETO CZ jsme připravení Vám s čímkoliv pomoci.